W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Wychodząc naprzeciw wszystkim, którzy przybywają do Pelplina z różnych stron kraju i zagranicy, aby podziwiać i poznać historię Bazyliki katedralnej oraz wypocząć w ogrodach przyległych do obiektów cysterskich pragniemy poinformować, że od 1 maja 2024 roku (w każdą niedzielę) od godz. 13.00 do 19.00 będzie można zwiedzać obiekty pocysterskie wraz z Bazyliką katedralną z przewodnikiem.

Od 1 maja zapraszamy do udziału w Mszach św. do kościoła Bożego Ciała:
               18.00.
Wszystkie Msze św. wieczorne w ciągu tygodnia (z wyjątkiem czwartku) o godz. 18.00 również w kościele Bożego Ciała.

Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 przed Msza św. wieczorną.

W środę (1 maja) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
– w pierwszy czwartek miesiąca (2 maja) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
Tego dnia modlić się będziemy szczególnie, w łączności ze wspólnotami parafialnymi diecezji pelplińskiej, prosząc o liczne powołania kapłańskie i zakonne Winnicy Pańskiej.
Transmisja Mszy św. o godz. 18.00 przez rozgłośnię diecezjalną „Radio Głos”.
Z racji na przypadające w tym roku 200-lecie stolicy biskupiej w Pelplinie, zapraszamy 2 maja br. na dzień otwarty rezydencji biskupów chełmińskich i pelplińskich. Pierwszy raz w historii, rezydencja zostaje otwarta dla zwiedzających. Możliwość zwiedzania od godz. 10.00 do 16.00.
– w pierwszy piątek miesiąca (3 maja) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Msze św. w porządku niedzielnym.
O godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
– w pierwszą sobotę miesiąca (4 maja) chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych.
Tego dnia, w ramach obchodów Dni Ochrony Przeciwpożarowej, o godz. 11.00 Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin z udziałem członków Ochotniczej Straży Pożarnej Miasta i Gminy.  Po Mszy św. przemarsz ulicami miasta.

W kościele Bożego Ciała można skorzystać z Sakramentu Pojednania w ramach tzw. Stałego Konfesjonału. Codziennie (od poniedziałku do soboty z wyjątkiem uroczystości i dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach od 15.00 do 17.00 dyżur w konfesjonale będą pełnić kapłani mieszkający i posługujący w Pelplinie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej dodatkowej możliwości przystąpienia do Sakramentu Pokuty.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).