Każdego roku, 4 maja strażacy, w dzień imienin swojego patrona: św. Floriana, obchodzą Międzynarodowy Dzień Strażaka. Jego symbolem jest czerwono-niebieska wstążeczka, która symbolizuje ogień i gaszącą go wodę. W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest, jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Z tej racji, w sobotę, 06 maja w Bazylice Katedralnej odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków, którą sprawował ks. kan. Janusz Szulist. Uczestniczyli w niej ochotnicy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z Miasta i Gminy Pelplin wraz ze swoimi pocztami sztandarowymi oraz władzami samorządowymi. Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry