22. listopada w liturgii Kościoła wspominamy św. Cecylię. Jest ona patronką chórzystów, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych oraz scholi. Legenda bowiem głosi, że grała na organach. Organy wodne były znane wówczas w Rzymie, ale były bardzo wielką rzadkością (otrzymał je np. cesarz Neron w darze ze Wschodu).

Grupy muzyczne działające przy naszej parafii uczciły swoja patronkę:
–    Schola parafialna  Vocatus Domini 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.45 oraz podczas Mszy św. o godz. 12.00.
–    Zespół młodzieżowy Quo Vadis na Mszy św. o godz. 13.30.
–    Chór katedralny na Mszy św. o godz. 16.00.

Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy włączają się w naszej parafii w śpiew kościelny,  a poprzez śpiew chwalą Boga oraz tworzą wspólnotę. Niech św. Cecylia wyprasza u Pana Boga potrzebne łaski.