Od 03-06 lipca ministranci z naszej parafii wraz ze swoim opiekunem ks. Grzegorzem, uczestniczyli w odpoczynku letnim na Kaszubach. Podczas pobytu zwiedziliśmy Muzeum Techniki Wojskowej Gryf w Dąbrówce, które gromadzi eksponaty związane z techniką wojskową, ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu z okresu II wojny światowej. Największą atrakcją pobytu w muzeum, była możliwość przejażdżki czołgiem po dawnych koszarach wojskowych i strzelanie z łuku. Naszą bazą noclegową był dom rekolekcyjny w Ostrzycach, prowadzony przez siostry szarytki. Tam oprócz noclegów, uczestniczyliśmy każdego dnia we Mszy świętej, wspólnych porannych i wieczornych modlitwach, czy zbiórkach formacyjnych. Oprócz dbania o sferę duchową, będąc w Ostrzycach udaliśmy się na pobliski park linowy, czy chociażby korzystaliśmy z atrakcji wodnych: kajaki, rowerki wodne i kąpiele w jeziorze, czy chociażby gra terenowa, piłka nożna i siatkówka. W drodze powrotnej do Pelplina udaliśmy się do McDonalds. Nasz letni wypoczynek był piękną okazją by zadbać nie tylko o sferę duchową, ale także był to doskonały czas na wspólną integracje. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za otwartość, życzliwość i wsparcie, oraz tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy tak miło i aktywnie spędzić ten wakacyjny czas. Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry