W dniu 4 czerwca 2016 roku odbyło się XX Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, czyli w pobliżu miejsca, gdzie prawdopodobnie odbył się Chrzest Polski w 966 roku.

Młodzież z naszej parafii, w 48 – osobowym składzie, wraz z ks. Piotrem, uczestniczyła w tym pięknym i radosnym spotkaniu, które zgromadziło przeszło 80 tysięcy młodych ludzi. Tegoroczne uroczystości przebiegały pod hasłem: „AMEN”. Młodzież w modlitwie i ewangelicznym tańcu uwielbiała Pana Boga i dziękowała Mu za: 1050 rocznicę Chrztu Polski; 800 – lecie istnienia Zakonu Dominikanów i 20 – lecie istnienia Spotkań. Centralnym wydarzeniem była Msza Św. pod przewodnictwem ks. Prymasa Wojciecha Polaka. Pomodliliśmy się także nad grobem Ojca Jana Góry, pomysłodawcy i założyciela Lednickich Spotkań. Uczestniczyliśmy także w przejściu przez Rybę, która w tym roku była Bramą Miłosierdzia i dokonaliśmy osobistego wyboru Chrystusa. Dodatkowo zostaliśmy obdarowani pokazem sztucznych ogni, z racji tak wielu pięknych, wspomnianych, jubileuszy. Pogoda była fantastyczna tylko w czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia padał intensywny deszcz, który odczytaliśmy jako strumień Bożych Łask z Niebios. Kolejne, XXI Spotkanie Młodych już za rok, 3 czerwca. Na pewno Nas nie zabraknie, bo to piękne doświadczenie Bożej Miłości, która poprzez Ducha Świętego rozlana jest w sercach naszych.