W czwartek, 18 stycznia 2018 r., w Skarszewach odbył się finał Diecezjalnego konkursu: "Marta Wiecka Dziś". IV edycja wydarzenia została zorganizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Błogosławionej Siostry Marty Wieckiej. W finale wzięło udział 43 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po etapach szkolnych i rejonowych do finału zakwalifikowały się dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie: Julia Kleina i Jolanta Zielińska, obie z klasy 3A Gimnazjum. Rozwiązanie testu nie przyniosło jednak definitywnego rozstrzygnięcia, ponieważ okazało się, że dwie dziewczyny, które napisały najlepiej, mają taką samą liczbę punktów. Jedną z nich okazała się, ku naszej wielkiej radości, Julia Kleina. Komisja konkursu była przygotowana na taką ewentualność i przeprowadziła dogrywkę w której zwycięstwo odniosła Julia.

Warto podkreślić fakt, że Julia Kleina, brała udział w konkursie o Błogosławionej Siostrze Marcie Wieckiej, już po raz trzeci i za każdym razem awansowała do finału. Dwa lata temu zajęła 7 miejsce, rok temu trzecie, a tym razem PIERWSZE. Ten ogromny sukces to owoc tytanicznej nauki ze strony Juli, jak i fascynacji Błogosławioną Siostrą Martą Wiecką. Święci zawsze fascynują i warto Ich naśladować w przeżywaniu naszej codzienności. Juli Kleina serdecznie gratulujemy i życzymy obfitości Bożych łask za wstawiennictwem Błogosławionej Siostry Marty Wieckiej.

Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry