W dniu 2 czerwca 2018 roku odbyło się XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, czyli w pobliżu miejsca, gdzie prawdopodobnie odbył się Chrzest Polski w 966 roku. Młodzież z naszej parafii, wraz z ks. Piotrem, uczestniczyła w tym pięknym i radosnym spotkaniu, które zgromadziło przeszło 100 tysięcy młodych ludzi. Tegoroczne uroczystości przebiegały pod hasłem: „JESTEM”. Młodzież w modlitwie i ewangelicznym tańcu uwielbiała Pana Boga i dziękowała Mu za dar życia i za to, jak na każdego z Nas patrzy Jezus, że w Jego oczach, każdy człowiek jest bardzo dobry, bo jest pięknie stworzony i ma ogromny potencjał do czynienia dobra, które w nim drzemie.

Od samego rana można było spotkać się z Panem Jezusem w sakramencie pokuty i pojednania oraz w kaplicy adoracji. Tradycyjnie o godz. 15 – stej modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym samym czasie przeszła procesja z relikwiami św. Faustyny i obrazem Jezusa Miłosiernego. O godz. 17 – stej miała miejsce uroczysta procesja rozpoczynająca XXII Spotkanie Lednickie, w trakcie której wybrzmiał hymn Bogurodzica. Gościem specjalnym był Prezydent Rzeczpospolitej Polski, Pan Andrzej Duda, który ofiarował, dla każdego uczestnika spotkania, flagę Polski. Centralnym wydarzeniem była Msza Św. pod przewodnictwem ks. Prymasa Wojciecha Polaka. Przepiękną homilię, nagrodzoną gromkimi brawami, wygłosił Arcybiskup Grzegorz Ryś. Uczestniczyliśmy także w przejściu przez Rybę dokonując osobistego wyboru Chrystusa. Kolejne, XXIII Spotkanie Młodych już za rok, 1 czerwca. Na pewno Nas nie zabraknie, bo to piękne doświadczenie Bożej Miłości, która poprzez Ducha Świętego rozlana jest w sercach naszych.

Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry