Na ognisku z okazji zakończenia półkolonii, dzieci ze świetlicy parafialnej gościły Panią Lucynę Herkt - Dyrektor Oddziału BZWBK w Pelplinie. Pni Dyrektor wręczyła nagrody uczestnikom projektu "Książka i sztuka nie są mi obce". Projekt realizowaliśmy w naszej świetlicy dzięki wsparciu Fundacji BZWBK w ramach programu Bank Dziecięcych Uśmiechów. Dzięki realizacji projektu dzieci miały okazję poznać z bliska największe skarby Pelplina: katedrę oraz Muzeum Diecezjalne. Świetliki miały okazję poznać pracę średniowiecznych skrybów i przekonać się jak trudną sztuką było ręczne przepisywanie książek. Zobaczyły jak wygląda pierwsza drukowana książka i dowiedziały się dlaczego była i jest bezcenna.

Dowiedziały się również jak działała pierwsza maszyna drukarska skonstruowana przez Jana Guttenberga, no i wreszcie mogły przekonać się jak bardzo zmieniła się technika druku przez minione 500 lat :)

W czasie trwania projektu dzieci podejmowały samodzielną aktywność artystyczną. Uczyły się kaligrafii, dowiedziały się jak pracuje autor książek oraz same miały okazję zmierzyć się z tym zadaniem. Zastanawialiśmy się dlaczego warto czytać książki, wspólnie czytaliśmy, a także wykonaliśmy zabawne zakładki do książek.

Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry