W minionym tygodniu młodzież pelplińskiej „Jedynki” uczestniczyła w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Od lat w spotkaniach tych  uczestniczą uczniowie najstarszych. Uczniowie ci mają okazję poznać bliżej nauczanie swojego świętego Patrona, ale także w sposób szczególny powierzyć Matce Bożej swoje przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W tym roku pojechało aż 42 osoby. Byli to uczniowie klas III Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II oraz uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II. Dla niektórych była to pierwsza okazja, żeby modlić się na Jasnej Górze. Nasza droga do Częstochowy wiodła przez Wadowice i Kraków, więc mieliśmy okazję pokonać szlak wiodący śladami życia naszego Patrona. Każde z tych miejsc zrobiło na nas wielkie wrażenie. Od domu rodzinnego Karola Wojtyły, który mieści się w cieniu kościoła z widokiem na słynny zegar słoneczny przypominający, że czas mija bezpowrotnie i nie wolno go marnować, po sanktuarium Jana Pawła II na Łagiewnikach, gdzie mogliśmy na własne oczy zobaczyć szczególną relikwię – sutannę jaką Ojciec Święty miał na sobie w dniu zamachu na jego życie i nasączoną jego krwią. Grupą opiekowali się wychowawcy klas: p. Izabela Janeczek, p. Brygida Rojek i p. Anna Szczygeł oraz katecheta ks. Grzegorz Miotk.