W nocy z 5 na 6 kwietnia odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Dlaczego ekstremalna? "... bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać"

W naszej diecezji po raz pierwszy przygotowały ją 4 lata temu siostry franciszkanki z Orlika. Rozpoczyna się w Dziemianach, a kończy na Kalwarii we Wielu. Od dwóch lat jest ona najliczniejszą w Polsce. W tym roku na trzy trasy EDK Dziemiany (28 km, 42 km, 55 km) wyruszyło ponad 2000 osób. Po raz kolejny uczestniczyli w niej nasi parafianie - 50 osób wyjechało na nią wynajętym autokarem i kilkanaście osób własnym transportem.

Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry