W czwartek 6 czerwca w Sali kominkowej przy Kościele Bożego Ciała odbył się XII Parafialny Konkurs Biblijny dla uczniów pelplińskich szkół podstawowych i gimnazjów. Tegoroczna edycja przypadała w XX rocznicę wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II, dlatego tematem konkursu był fragment Ewangelii wg św. Mateusza oraz jego interpretacja, którą 6 czerwca 1999 roku Ojciec Święty przedstawił w swojej homilii w czasie Mszy św. w Pelplinie. Z tematem na etapie parafialnym zmierzyło się 40 młodych biblistów, a klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

 

 

w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej

 

I miejsce – Marianna Pauch sp nr 2

 

II miejsce – Wiktoria Laszczyk sp nr 1

 

III miejsce – Karolina Szachta sp nr 1

 

 

w kategorii klas VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

 

miejsce – Daria Kotowska gim nr 1

 

II miejsce – Agata Tporowska gim nr 2

 

III miejsce – Fryderyk Trzciński gim nr 2

 

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom

Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry