W środę, 28 sierpnia uroczyście zakończyliśmy XXI Międzynarodowy Festiwalu Muzyki Organowej. Koncert rozpoczął się od odegrania hejnału Pelplina skomponowanego przez Gedymina Grubbę - jednego z artystów. Oprócz Pana Gedymina, który zagrał na organach wystąpił zespół Ensemble Toccante z Poznania wykonujący muzykę dawną. Artyści zagrali na takich instrumentach jak: flet traverso, skrzypce, wiolonczela, klawesyn. Wspaniałym dopełnieniem muzyki był sopran Anny Budzyńskiej. Z powodu remontu naszej katedry, tegoroczne koncerty odbywały się na wyremontowanych organach w kościele Bożego Ciała i cieszyły się dużym zainteresowaniem miłośników muzyki z całej naszej diecezji oraz spoza jej granic.

Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry