W sobotę, 14 grudnia w naszym DPS-ie odbyła się Msza św., podczas której wypraszaliśmy, za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, potrzebne łaski dla mieszkańców, pracowników i wolontariuszy naszego szpitalika. Od piątku do niedzieli mieszkańcy cieszyli się obecnością relikwii tej niezwykłej naszej rodaczki, która całe swoje życie poświęciła służbie drugiemu człowiekowi. Uroczystą Mszę św. odprawioną przez Księdza Proboszcza uświetnił występ naszej parafialnej scholi "Vocatus Domini". Po Mszy św. wszyscy mieszkańcy i uczestnicy liturgii mieli okazję uczcić relikwie bł. Hanny.

Tego dnia odbyły się też: I Gala Gminna i XI Powiatowa Gala Wolontariatu. Ogromną radość sprawiło nam wyróżnienie wolontariuszy naszego pelplińskiego DPS-u (zdjęcia w galerii poniżej). Zachęcamy pozostałych parafian do włączenia się do tego wyjątkowego dzieła, jakim jest wolontariat wśród ludzi, którzy potrzebują niekiedy tylko naszej obecności. Bliższych informacji na temat wolontariatu w DPS-ie udzieli Ksiądz Proboszcz.