„Świetlikowe” wakacje rozpoczęły się w tym roku tuż po ostatnim dzwonku. Już w sobotę 27 czerwca pięćdziesięcioro dzieci ze świetlicy parafialnej pod opieką dziesięciorga wychowawców wyjechało do Garczyna. Był to już 13. obóz Świetlików. Choć pogoda była nieco kapryśna – to chmury i deszcz, to upał – dzieci bawiły się doskonale. Kiedy z nieba padał deszcz bawiliśmy się w Parku Wodnym w Kościerzynie, a kiedy z nieba lał się żar ćwiczyliśmy salta w Parku Trampolin JUMPCITY w Gdyni :-)

W Garczynie był czas na podchody, zabawy na boisku i naukę dobrych obyczajów bo temat przewodni tegorocznego obozu w Garczynie brzmiał: „Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą... jednak bardzo przydatną”. Wyjątkowym wydarzeniem tego obozu była wizyta Pana Patryka Demskiego Burmistrza MiG Pelplin oraz Pani Lucyny Bielińskiej Przewodniczącej Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pelplinie, którzy spędzili ze Świetlikami niedzielne popołudnie i aktywnie włączyli się w realizację naszych zadań :-) Mamy nadzieję, że i dla dzieci i dla wychowawców był to miły początek wakacji.

Nasz tegoroczny wyjazd możliwy był dzięki wielkiej życzliwości i finansowemu wsparciu wielu instytucji i osób. Wspierali nas: Marszałek Województwa Pomorskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych MiG Pelplin, Masarnia „Rąbała”, Piekarnia „Meler”, Caritas Diecezji Pelplińskiej, Parafia Katedralna w Pelplinie. Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy

Parafialny Zespół Caritas przy Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Pelplinie