W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy ludzie pracujący na polu wolontariatu wielkodusznie angażowali się w służbę potrzebującym.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (20 sierpnia) przypada uroczystość św. Bernarda Opata i doktora Kościoła, Patrona naszej Diecezji i naszego Miasta.
Msze św. w Bazylice katedralnej o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

W piątek o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała wystawienie Najświętszego Sakramentu.
15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sierpniu:
• w środy o godz. 19.00 koncerty w Bazylice katedralnej w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

W miesiącu wakacyjnym (sierpień) spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.