W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych została odwołana w diecezji pelplińskiej z dniem 6 czerwca 2020 r. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała zobowiązani są do zasłaniania twarzy maseczką.

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa w Bazylice katedralnej.

Od dzisiaj do 30 października trwać będzie tydzień misyjny, pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje katolickie.
O godz. 10.00 Msza św. w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja. Podczas Mszy św. nastąpi obrzęd „ad missio”, czyli przedstawienie Księdzu Biskupowi kleryków przygotowujących się do przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu. Pobłogosławi również kleryków z roku III z okazji przywdziania sutanny.
O godz. 13.30 Msza św. za myśliwych i leśników oraz ich rodziny z naszego rejonu w ramach uroczystości hubertowskich. Po Mszy św. i części oficjalnej na scenie zaprezentuje się Pelplińska Orkiestra Dęta.
Trwa Studium Małżeńskie przygotowujące młodych do sakramentalnego związku małżeńskiego. Do udziału w spotkaniach są zobowiązani wszyscy, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

W środę (27 października) przypada rocznica nominacji Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny (2012).  Ogarnijmy modlitwą naszego Księdza Biskupa wypraszając Boże błogosławieństwo w posłudze biskupiej dla drugiego człowieka.
O godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (29 października) na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z naszej parafialnej wspólnoty otrzyma Sakrament Bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Diecezjalnego. Młodzież i ich rodziny pragniemy ogarnąć serdeczną modlitwą.

Nabożeństwa różańcowe w Bazylice katedralnej 30 minut przed Mszą św. wieczorną

Odszedł do wieczności:
śp. ksiądz infułat Stanisław Grunt, prezbiter z naszej wspólnoty pelplińskiej.
Dobremu Bogu polecamy spokój Jego duszy.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odeszli do wieczności.
– „Zdrowaśki” jednorazowe z wyszczególnieniem naszych bliskich zmarłych można składać w Bazylice katedralnej na ołtarzu przy zakrystii oraz przed Mszą św. w kościele Bożego Ciała.
– „Zdrowaśki” roczne przyjmowane są w biurze parafialnym lub w zakrystii przed każdą Mszą św. W ciągu roku modlić się będziemy za naszych zmarłych w każdą niedzielę pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
Kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich zmarłych, są wyłożone na ołtarzu przy zakrystii.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej


    

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry