W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

Dzisiaj o godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja. Podczas Mszy św. nastąpi obrzęd „ad missio”, czyli przedstawienie Księdzu Biskupowi kleryków przygotowujących się do przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu. Pobłogosławi również kleryków z roku III z okazji przywdziania sutanny.

Trwa Studium Małżeńskie przygotowujące młodych do sakramentalnego związku małżeńskiego. Do udziału w spotkaniach są zobowiązani wszyscy, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
Od 23 do 29 października trwać będzie tydzień misyjny pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami” (Dz 1, 8).
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na misje katolickie.

W środę (26 października) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (27 października) przypada rocznica nominacji Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny (2012).
Ogarnijmy modlitwą naszego Księdza Biskupa wypraszając Boże błogosławieństwo w posłudze biskupiej dla drugiego człowieka.
O godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

Nabożeństwa różańcowe w październiku:
– z udziałem dorosłych o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św.
– w tygodniu od poniedziałku do piątku z udziałem dzieci o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odeszli do wieczności.
– „Zdrowaśki” jednorazowe z wyszczególnieniem naszych bliskich zmarłych można składać w Bazylice katedralnej na ołtarzu przy zakrystii.
– „Zdrowaśki” roczne przyjmowane są w biurze parafialnym lub w zakrystii przed każdą Mszą św.
W ciągu roku modlić się będziemy za naszych zmarłych w każdą niedzielę pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
Kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich zmarłych, są wyłożone na ołtarzu przy zakrystii.

Zapraszamy do zwiedzania Barokowego Zespołu Parkowego w Ogrodzie Biskupim. Godziny otwarcia wywieszone są w gablotach przed kościołami. Podczas spaceru skorzystać można z nowo otwartej kawiarni.
Serdecznie zapraszamy i życzymy miłego wypoczynku.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).