W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby dzieci, które cierpią, te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty, miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Dziękując za 30-lecie działalności KSM-u Mszę św. o godz. 10.00 będzie sprawował Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Podczas Eucharystii przyrzeczenie złożą na ręce Księdza Biskupa członkowie Stowarzyszenia Młodzieży Katolickiej.
Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną wprowadzeni do wspólnoty służb liturgicznych nowi ministranci.
Tego dnia w Bazylice katedralnej odbędzie się spotkanie młodzieży z dekanatu pelplińskiego.
Porządek spotkania:
– godz. 15.30 przygotowanie do Eucharystii
– godz. 16.00 Msza św.
Po Mszy św. wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, słowo Biskupa Diecezjalnego oraz spotkanie integracyjne. Do udziału serdecznie zapraszamy.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne. Za składane ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać
Trwa Studium Małżeńskie przygotowujące młodych do sakramentalnego związku małżeńskiego. Do udziału w spotkaniach są zobowiązani wszyscy, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

We wtorek (22 listopada) przypada dzień modlitw za organistów, muzyków, kan­torów, psałterzystów, chóry kościelne, zespoły muzyczne i schole oraz za Studium Organistow­skie w Pelplinie. Scholę Parafialną, Chór Parafialny oraz Młodzieżowy Zespół Muzyczny już dzisiaj ogarniamy serdeczną modlitwą, dziękując Panu Bogu za uświetnienie swoim pięknym śpiewem Liturgii w której uczestniczymy. Niech dobry Bóg prowadzi bezpiecznie swoimi drogami.

W środę (23 listopada) o godz. 17.30
wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (24 listopada) o godz. 18.00
Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

Przyszłą niedzielą (27 listopada) rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.
Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie w katedrze.

Roraty od poniedziałku (28 listopada) o godz. 7.00.
Dzieci, do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie, uczestniczą w roratach z lampionami w każdy poniedziałek o godz. 16.00.

Zapraszamy do zwiedzania Barokowego Zespołu Parkowego w Ogrodzie Biskupim. Godziny otwarcia wywieszone są w gablotach przed kościołami. Podczas spaceru skorzystać można z nowo otwartej kawiarni. Serdecznie zapraszamy i życzymy miłego wypoczynku.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry