W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby Pasterze Kościoła, głęboko miłując swoje owce, mogli towarzyszyć im w drodze i podtrzymywać ich nadzieję.

Dzisiaj przypada Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem prześladowanym.
O godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla za zmarłych Biskupów i Kanoników Kapituły Katedralnej.
Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 13.30.
Trwa Studium Małżeńskie przygotowujące młodych do sakramentalnego związku małżeńskiego. Do udziału w spotkaniach są zobowiązani wszyscy, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne.
Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
Warunki uzyskania odpustu:
– Komunia św.,
– nawiedzenie cmentarza,
– modlitwa w intencji tych, którzy odeszli do wieczności.

W poniedziałek (9 listopada) będziemy uczestniczyli w Jubileuszu Zespołu Szkół nr 2. Szkoła istnieje już 70 lat.
Na Mszy św. w Bazylice katedralnej o godz. 10.00 dziękować będziemy za tych wszystkich, którzy tworzyli i tworzą tę szkolną wspólnotę.
Do udziału w Uroczystości serdecznie zapraszamy.

W środę (11 listopada) przypada Święto Niepodległości. Suma o godz. 10.00 z modlitwami za Ojczyznę. Po Mszy św. przemarsz pod pomnik na Placu Wolności.

W czwartek (12 listopada) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (13 listopada) od godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała wystawienie Najświętszego Sakramentu. 15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.
Tego dnia o godz. 20.00 w Bazylice katedralnej Apel Jasnogórski i wspólna modlitwa wieczorna.

W sobotę (14 listopada) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za myśliwych i leśników oraz ich rodziny z naszego rejonu w ramach uroczystości hubertowskich. Po Mszy św. koncert Francuskiej Muzyki Myśliwskiej, który na rogach „Par Force” wykona Zespół „Trompes de Pologne”.

W przyszłą niedzielę (15 listopada) przypada Dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą. Tego dnia do Bazyliki katedralnej pielgrzymować będzie grupa świeckich doradców życia rodzinnego diecezji pelplińskiej. O godz. 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

Wielkimi krokami zbliżamy się do przyszłorocznego spotkania młodych całego świata w Krakowie. Im bliżej do tego święta, tym bardziej rośnie świadomość, że jest to nasza wspólna sprawa. W związku z powyższym w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży. Zbiórkę polecamy ofiarności parafian.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.

Odeszli do wieczności:
śp. Ewa Kass, zamieszkała w Pelplinie, Plac Wolności 2/1