W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby rodziny, w szczególny sposób te, które cierpią, znajdowały w narodzinach Jezusa znak niezawodnej nadziei.

Dzisiaj zapraszamy na grudniowy jarmark „Adwent w dawnym opactwie cysterskim” w krużgankach katedralnych w godzinach od 11.00 do 16.00.
WYSTAWA, DEGUSTACJA, SPRZEDAŻ:
– ozdoby świąteczne: z papieru, sznurków itp.; stroiki
– miody i przetwory miodne
– świece świąteczne i wyroby woskowe
– herbaty i nalewki
– misyjna kawa afrykańska MASSAIA

WARSZTATY (DLA DZIECI):
– ozdabianie pierników
– wyrób ozdób choinkowych
– wyrób  kartek świątecznych (z gotowych elementów)
– nauka redagowania życzeń świątecznych (rymowanki)
– pisanie życzeń świątecznych w skryptorium
– nauka śpiewu kolędy kociewskiej
– ozdabianie bombek
O godz. 20.00 w Bazylice katedralnej Apel Jasnogórski i wspólna modlitwa wieczorna.

Roraty w Bazylice katedralnej o godz. 7.00. Dzieci, do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie, uczestniczą w roratach z lampionami w każdą środę o godz. 16.30 w Katedrze.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Ze względu na przygotowujące się koncerty kolęd w Bazylice katedralnej, od czwartku, 17 grudnia (porannej Mszy św.) do soboty włącznie wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane będą w kościele Bożego Ciała.

W niedzielę, 20 grudnia o godz. 18:00 tradycyjny Koncert Kolęd w Bazylice Katedralnej. We wspólnym śpiewaniu kolęd uczestniczyć będzie Pelplińska Orkiestra Dęta oraz soliści Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku: Ewelina Wojciechowska i Grzegorz Kołodziej. Skład instrumentalny: Noemi Grubba – fortepian, Gedymin Grubba – organy, Paweł Gruba – trąbka i instrumenty perkusyjne.

Wszystkim, którzy włączyli się w naszą parafialną akcję „Serce pełne dobra miej” pragnę złożyć serdeczne „Bóg zapłać” dzięki życzliwości naszych parafian udało się przygotować 250 paczek, które zostaną przekazane poprzez szkoły rodzinom najbardziej potrzebującym.

Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie włączyć się, wzorem lat ubiegłych, w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
Od II Niedzieli Adwentu (6 grudnia) rozprowadzać będziemy świece na stół wigilijny:
– duże świece w cenie 12 zł,
– małe świece w cenie 6 zł.
Caritas parafialna od II niedzieli Adwentu rozprowadzać będzie opłatek na stół wigilijny.
Zebrane ofiary przekazane będą w całości na utrzymanie parafialnej świetlicy.
Opłatek wigilijny można także nabyć w zakrystii u pana kościelnego lub w biurze parafialnym.

Aby nadchodzące Święta przeżyć w stanie łaski uświęcającej, zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania z udziałem wielu spowiedników w poniedziałek (21 grudnia) i we wtorek (22 grudnia) od godziny 16.00 do 17.30.
Z sakramentu pojednania można korzystać w czasie Adwentu podczas Mszy św. oraz nabożeństw.
Ze względu na uczestnictwo w Liturgii podczas Świąt Bożonarodzeniowych nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pojednania w Święta.

Spotkania świąteczne:
– 16 grudnia (środa) o godz. 16.30 – róże różańcowe;
– 16 grudnia (środa) o godz. 19.00 – wolontariat;
– 17 grudnia (czwartek) o godz. 16.30 schola parafialna i ministranci;
– 18 grudnia (piątek) o godz. 19.00 – chór katedralny;
– 19 grudnia (sobota) o godz. 9.30 – wspólnoty modlitewne oraz wspólnota małych rycerzy;
– 19 grudnia (sobota) o godz. 16.00  – rady działające przy parafii;
– 20 grudnia (niedziela) o godz. 19.00 – katecheci;
– 21 grudnia (poniedziałek) o godz. 19.00 – zespół muzyczny Quo Vadis.

W gablotach przed kościołami oraz na stronie internetowej parafii (www.parafia-pelplin.pl) przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich – kolędy, abyśmy mogli zaplanować już wcześniej spotkanie kolędowe.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.