W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Dzisiaj w Bazylice katedralnej odbędzie się „Przystań dla rodzin”. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przed katedrą. Msza św. o godz. 13.30 (wyjątkowo w Bazylice katedralnej) pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Gorąco zachęcam rodziny naszej parafii do uczestnictwa we Mszy św.

W poniedziałek (17 czerwca) w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży XII edycja „Przystań! Warsztaty dla duszy”. Msza św. o godz. 12.30 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Program spotkania młodzieży diecezji pelplińskiej na kolejnej przystani wywieszony jest w gablocie przed katedrą.

Nabożeństwo czerwcowe w tygodniu przed Mszą św. wieczorną.

W środę (19 czerwca) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (20 czerwca) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO:
W środę 19 czerwca:

– o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała dla klas VIII szkoły podstawowej z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Okazja do spowiedzi od godz. 16.30.
W piątek 21 czerwca:
– o godz. 8.00 w Bazylice katedralnej dla pozostałych klas.
Okazja do spowiedzi świętej od godz. 7.30.
– o godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku dla szkół ponadpodstawowych w kościele Bożego Ciała.

Dom Pomocy Społecznej i Parafia Katedralna w Pelplinie serdecznie zapraszają rodziny, młodzież i dzieci „Na wspólny dzień dla rodzin i przyjaciół Domu Pomocy Społecznej” w przyszłą niedzielę (23 czerwca) od godz. 13.00 do 16.00 w ogrodach gościnnego domu św. Józefa.
W programie:
– występy zespołów,
– atrakcje dla dzieci,
– posiłek i wspólne grillowanie.
Już dzisiaj dziękujemy pani Dyrektor Emilii Rzenieckiej, że po raz trzeci gości nas w murach tego domu. Do udziału w pikniku serdecznie zapraszamy.
Gorąca prośba organizatorów „Prosimy zabrać kocyki piknikowe i dobry humor”.

W kościele Bożego Ciała można skorzystać z Sakramentu Pojednania w ramach tzw. Stałego Konfesjonału. Codziennie (od poniedziałku do soboty z wyjątkiem uroczystości i dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach od 15.00 do 17.00 dyżur w konfesjonale będą pełnić kapłani mieszkający i posługujący w Pelplinie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej dodatkowej możliwości przystąpienia do Sakramentu Pokuty.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).