W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławimy różańce i książeczki dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
Mszą św. o godz. 13.30 w Bazylice katedralnej rozpoczynamy Studium Małżeńskie przygotowujące młodych do sakramentalnego związku małżeńskiego. Do udziału w spotkaniach są zobowiązani wszyscy, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Po Mszy św. spotkanie w Sali Katechetycznej w wikariatce.
Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.30.

Nabożeństwa różańcowe w październiku:
– w niedziele o godz. 15.00 w Bazylice katedralnej,
– w tygodniu od poniedziałku do piątku z udziałem dzieci o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała,
– z udziałem dorosłych o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą św.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na Mszę św. wieczorną i nowennę zapraszamy Róże Różańcowe.

W pierwszy czwartek miesiąca (6 października) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek miesiąca (7 października) przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
Po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Spowiedź św. w Katedrze od godz. 16.00.
O godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci w Bazylice katedralnej.
W kościele Bożego Ciała o godz. 18.00 modlitwa różańcowa i Msza św. wieczorna.
Na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższą niedzielą zostaną włączone przez sakrament chrztu do wspólnoty Kościoła.

W przyszłą niedzielę (9 października) w całej Polsce obchodzimy XVI Dzień Papieski, upłynie on pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.
Podczas Dnia Papieskiego młodzież z Wolontariatu przed Bazyliką katedralną zbierać będzie do puszek ofiary na fundusz pomocy stypendialnej dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni.
Tego dnia na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy rodziców, młodzieży która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i młodzieży w Bazylice katedralnej.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.

Odeszli do wieczności:
śp. Cyryl Drewa, zamieszkały w Pelplinie, ul. Mickiewicza 23
śp. Felicja Stoppa, zamieszkała w Pelplinie, ul. Czarnieckiego 30
Naszych zmarłych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu.