W grudnia łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.

Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 13.30.

Roraty od poniedziałku w Bazylice katedralnej o godz. 7.00. Dzieci, do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie, uczestniczą w roratach z lampionami w każdą środę o godz. 16.30 w Katedrze.

W środę (7 grudnia) o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (8 grudnia) przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu w Bazylice katedralnej o godz. 7.00, 8.00, 17.00 (podczas Mszy św. pobłogosławimy medaliki dzieciom przystępującym w przyszłym roku do I Komunii św.).
Tego dnia przypada czwarta rocznica ingresu Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny do Bazyliki katedralnej. Ogarnijmy modlitwami naszego Księdza Biskupa wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na długie lata posługi pasterskiej dla Kościoła pelplińskiego.
O godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (9 grudnia) od godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała wystawienie Najświętszego Sakramentu.
15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

Parafialny Zespół Caritas, Zespoły Szkół naszego miasta organizują zbiórkę darów świątecznych pod hasłem „Serce pełne dobra miej” z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących rodzin. Zbiórka darów odbędzie się w parafii w piątek, 9 grudnia, i sobotę, 10 grudnia w godzinach od 8.00 do 17.00.
Miejsca zbiórek: sklepy i hurtownie. Zwracamy się z gorącą prośbą o poparcie tego dzieła.

W przyszłą niedzielę (11 grudnia) zapraszamy na grudniowy jarmark „Adwent w dawnym opactwie cysterskim” w krużgankach katedralnych w godzinach od 11.00 do 16.00
WYSTAWA, DEGUSTACJA, SPRZEDAŻ:
– ozdoby świąteczne: z papieru, sznurków itp.; stroiki
– miody i przetwory miodne
– świece świąteczne i wyroby woskowe
– herbaty i nalewki
– misyjna kawa afrykańska MASSAIA
WARSZTATY (DLA DZIECI):
– ozdabianie pierników
– wyrób ozdób choinkowych
– wyrób  kartek świątecznych (z gotowych elementów)
– nauka redagowania życzeń świątecznych (rymowanki)
– pisanie życzeń świątecznych w skryptorium
– nauka śpiewu kolędy kociewskiej
– ozdabianie bombek

Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie włączyć się, wzorem lat ubiegłych, w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Od II Niedzieli Adwentu (4 grudnia) rozprowadzać będziemy świece na stół wigilijny:
– duże świece w cenie 12 zł,
– małe świece w cenie 6 zł.
Caritas parafialna od II niedzieli Adwentu rozprowadzać będzie opłatek na stół wigilijny.
Zebrane ofiary przekazane będą w całości na utrzymanie parafialnej świetlicy.
Opłatek wigilijny można także nabyć w zakrystii u pana kościelnego lub w biurze parafialnym.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.