W grudnia łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.

Dzisiaj uroczystość Narodzenia Pańskiego. Suma o godz. 10.00 w I dzień świąt Bożego Narodzenia pod przewodnictwem księdza Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla.

W poniedziałek (26 grudnia), w II dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze św. w porządku niedzielnym.
Kolekta w II dzień świąt Bożego Narodzenia przeznaczona jest na szkolnictwo katolickie.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek od godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała wystawienie Najświętszego Sakramentu. 15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę, 31 grudnia – ostatni dzień 2016 roku.
Chcemy:
– podziękować Panu Bogu za wszelkie dobro otrzymane w mijającym roku,
– przeprosić za nasze słabości,
– prosić o Boże błogosławieństwo na cały nadchodzący rok 2017.
Na zakończenie roku o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej.

W przyszłą niedzielę – pierwszy dzień Nowego Roku 2017 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
We Mszy św. o godz. 10.00 polecać będziemy Panu Bogu proboszczów pracujących w Bazylice katedralnej szczególnie zmarłego przed 16 laty księdza infułata Tadeusza Borcza.

Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę, rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia 2016 roku. W gablocie oraz na stronie internetowej parafii (www.parafia-pelplin.pl) przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich – kolędy, abyśmy mogli zaplanować już wcześniej spotkanie kolędowe. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczone zostaną w całości na prace remontowe na parafialnym cmentarzu.
W dniach 27, 28, 29 i 30 grudnia kolęda rozpocznie się o godz. 13.00.
Pojazdy na wioski prosimy podstawić o godz. 12.30.
W nowym roku 2017 odwiedziny duszpasterskie w soboty, niedziele i święta rozpoczynamy o godz. 13.00 w pozostałe dni tygodnia od godz. 15.00.

Całej parafialnej wspólnocie, wszystkim gościom przybyłym do Miasta Biskupiego na święta Bożego Narodzenia, w imieniu duszpasterzy pracujących przy Bazylice katedralnej pragnę złożyć jak najserdeczniejsze życzenia: Niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, abyśmy go mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie niepokój. Aby te święta, a także cały nadchodzący Rok upływał Wam w harmonii i zadumie, by nigdy nie zabrakło Wam ciepła drugiej osoby, a każdy dzień był pełen niezapomnianych chwil.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30.