W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

Dzisiaj o godz. 15.00 w Bazylice katedralnej wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
– w pierwszy czwartek miesiąca (2 lutego) przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).
Msze św. w Bazylice katedralnej o godz.: 7.00, 8.00, 11.00, 17.00, 18.00.
Błogosławieństwo gromnic podczas każdej Mszy św.
Tego dnia przypada Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego, Mszę św. o godz. 11.00 będzie sprawował Ksiądz Biskup Pomocniczy Wiesław Śmigiel. Podczas tej Eucharystii, w łączności z Biskupem Rzymu, nastąpi odnowienie ślubów osób konsekrowanych, żyjących w Kościele według Rad Ewangelicznych: sióstr zakonnych, zakonników oraz członków instytutów świeckich, którzy przybędą na spotkanie do Bazyliki katedralnej.
O godz. 17.00 podczas Mszy św. pobłogosławimy gromnice dzieciom, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego.
Msza św. w Bazylice katedralnej o godz. 18.00 za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
– pierwszy piątek miesiąca (3 lutego): po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, spowiedź św. w katedrze od godz. 16.00 do 17.00,
godz. 17.00 Msza św. w Bazylice katedralnej z udziałem dzieci,
godz. 18.00 Msza św. w kościele Bożego Ciała.
– w pierwszą sobotę miesiąca (4 lutego) w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną.

Pragnę w imieniu odwiedzających serdecznie podziękować za przyjęcie nas w swoich domach oraz za złożone ofiary, które w tym roku (jak już zapowiadałem) zostaną przeznaczone w całości na prace remontowe na parafialnym cmentarzu.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30.