W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

Sumę o godz. 10.00 będzie sprawował Ksiądz Biskup Pomocniczy Wiesław Śmigiel z kapłanami Miasta Biskupiego.

W drugi dzień Świąt, w Poniedziałek Wielkanocny (17 kwietnia) Msze św. jak w niedziele.
Kolekta w II dzień Świąt Wielkiejnocy przeznaczona jest na Szkolnictwo Katolickie.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek od godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała wystawienie Najświętszego Sakramentu.
15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

Tego dnia przypada piąta rocznica sakry Biskupiej Księdza Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla. Ogarnijmy modlitwą naszego Księdza Biskupa wypraszając Boże błogosławieństwo w posłudze biskupiej dla drugiego człowieka.

II Niedziela Wielkanocna (23 kwietnia) obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam do odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele Bożego Ciała, (przed obrazem Jezusa Chrystusa Miłosiernego).
Godz. 14.00-16.00 – wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.
Godz. 15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
Kościół Bożego Ciała będzie otwarty przez cały dzień.

Całej parafialnej wspólnocie, wszystkim gościom przybyłym do Miasta Biskupiego na święta Zmartwychwstania Pańskiego, w imieniu duszpasterzy pracujących przy Bazylice katedralnej pragnę złożyć jak najserdeczniejsze życzenia:
aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie napełni was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.