We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.

Dzisiaj Dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę (1939).
Trwa Jarmark Cysterski. Program wydarzeń umieszczony jest na afiszach naszego Miasta i w gablocie przed Katedrą.
Dzieci z klas trzecich (w dniu wczorajszym) pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Piaseckiej rozpoczęły swoje przygotowanie do pełnego uczestnictwa we Mszy św.
Wszystkim którzy uczestniczyli w pielgrzymkach do Piaseczna składamy serdeczne Bóg zapłać.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek od godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała wystawienie Najświętszego Sakramentu.
15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę (23 września) w diecezji pelplińskiej rozpocznie się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej:
– o godz. 17.30 powitanie i Msza św. w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
Po Mszy św. figura Matki Bożej Fatimskiej przewieziona zostanie do Starogardu Gd.
Do udziału w uroczystości serdecznie zapraszam wszystkich wiernych.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30 do 17.00.

Odeszła do wieczności:
śp. Anna Lorenc, zamieszkała w Pelplinie, ul. Limanowskiego 7
Naszą zmarłą siostrę polecajmy Bożemu Miłosierdziu.