W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.
Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Tego dnia wspominamy Objawienia Matki Bożej w Fatimie. O godz. 20.00 różaniec i nabożeństwo majowe w intencji parafian oraz procesja ze świecami. Do udziału w nabożeństwie fatimskim zapraszamy całą parafialną wspólnotę.
Nabożeństwo majowe w Bazylice katedralnej w tygodniu (od poniedziałku do piątku):
– o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała z udziałem dzieci,
– dla dorosłych o godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną.
W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
W piątek piętnaście minut przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
W sobotę (19 maja) o godz. 11.00 w Bazylice katedralnej Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli święceń kapłańskich diakonom naszego Seminarium Duchownego. Kandydatów do przyjęcia święceń wspierajmy naszą modlitwą.
W przyszłą niedzielę, 20 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
O godz. 10.00 dzieci z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.
Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci przyjętych do I Komunii Świętej oraz ich rodzin o godz. 15.00 w katedrze.
W ciągu tygodnia dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 17.00 w Bazylice katedralnej.
Do udziału w nabożeństwach zapraszamy rodziców dzieci przyjętych
do I Komunii Świętej i ich rodziny.
Spowiedź święta dla dzieci i ich rodzin przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej w piątek (18 maja) w Bazylice katedralnej o godz. 15.30.
Noc muzeów w Pelplinie z 19 na 20 maja na terenie Bazyliki i krużganków. Początek w sobotę godz. 20.00 na placu przed katedrą.
Szczegółowy program na plakatach na terenie naszego miasta.
Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.
Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.
ks. Tadeusz Brzeziński
Proboszcz parafii katedralnej