W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

W ramach Dni Pelplina dzisiaj:
– o godz. 11.30 w Bazylice Katedralnej dzieci z gminnych przedszkoli zaprezentują program: „Pięć minut dla Papieża Jana Pawła II;
– o godz. 16:00 w 600-letnią rocznicę konsekracji Kościoła Bożego Ciała koncert Zespołu Kameralnego pod kierunkiem Piotra Jamioła pt. „Sacrum w Operze”.
Szczegółowy program tych dni na plakatach i stronie internetowej Urzędu miasta (www.pelplin.pl)

Nabożeństwo czerwcowe w Bazylice katedralnej przed Mszą św. wieczorną.

W poniedziałek (11 czerwca) na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy do Bazyliki katedralnej dzieci z klas 4 z Zespołu Szkół nr 2 wraz z rodzinami na pierwszą rocznicę Komunii św.

We wtorek (12 czerwca) o godz. 16.00 spotkanie wszystkich dzieci ze świetlicy parafialnej (jest to ostatnie spotkanie przed wakacjami).

W środę (13 czerwca) o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Tego dnia o godz. 20.00 Apel Jasnogórski w Bazylice katedralnej.

W czwartek (14 czerwca) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (15 czerwca) piętnaście minut przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę (16 czerwca) w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży pod nazwą „Przystań! Warsztaty dla duszy”. Tegoroczną Przystań przeżywamy pod hasłem „Przystań Wolności”. O godz. 18.00  Msza Święta z dłuższym uwielbieniem w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przed katedrą.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Odeszli do wieczności:
śp. Celina Ćwiklińska, zam. przy ul. Mickiewicza 25/8
śp. Maria Piontek, zam. przy ul. Bolesława Prusa 12. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 8.30.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry