W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Abyśmy, odrzucając kulturę obojętności, mogli zajmować się cierpieniami bliźniego, a szczególnie chorych i ubogich.

Dzisiaj o godz. 13.30 chrzest święty.
O godz. 16.00 w Bazylice katedralnej Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla z okazji 250-lecia utworzenia Orderu Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, jednego z najważniejszych polskich historycznych znaków zaszczytnych.
Ten wyjątkowy dzień jest świętem nas wszystkich – miłośników narodowej tradycji i kultury.
Przed Bazyliką katedralną w dniu dzisiejszym można złożyć ofiarę na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu.

Nabożeństwo majowe w Bazylice katedralnej:
– w niedziele o godz. 15.00,
w tygodniu:
– o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała z udziałem dzieci,
– dla dorosłych o godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną.

W tygodniu (w poniedziałek, wtorek i środę) przypadają Dni Modlitw o Urodzaje (dawne Dni Krzyżowe). Procesja błagalna w łączności ze Mszą św. o godz. 8.00 w Bazylice katedralnej.

W środę (13 maja) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Tego dnia wspominamy Objawienia Matki Bożej w Fatimie. O godz. 20.00 różaniec i nabożeństwo majowe w intencji parafian oraz procesja ze świecami. Do udziału w nabożeństwie fatimskim zapraszamy całą parafialną wspólnotę.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała. Piętnaście minut przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę (16 maja) na Mszę św. o godz. 9.30 do Bazyliki katedralnej przybędą służby liturgiczne naszej diecezji. Mszę św. dla przybyłych pielgrzymów będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.
Noc muzeów w dawnym Opactwie Cysterskim w Pelplinie odbędzie się w sobotę (16 maja) od godz 19.00 do 24.00. Program wywieszony jest w gablocie przed katedrą.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.