W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu.

Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Są to dni modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich.

Nabożeństwo majowe:
– w niedziele o godz. 15.00,
w tygodniu (od poniedziałku do piątku):
– o godz. 17.00 z udziałem dzieci,
– dla dorosłych o godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną.

W poniedziałek (13 maja) wspominamy Objawienia Matki Bożej w Fatimie. O godz. 20.00 różaniec i nabożeństwo majowe w intencji parafian oraz procesja ze świecami. Do udziału w nabożeństwie fatimskim
zapraszamy całą parafialną wspólnotę.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
   
W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek piętnaście minut przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę (18 maja) Noc muzeów w dawnym opactwie cysterskim. Początek o godz. 20.00 na placu przed katedrą. Szczegółowy program na plakatach na terenie naszego miasta.

Młodzież od 15 roku życia zapraszamy do wzięcia udziału w spływie kajakowym rzeką Wdą, szlakiem św. Jana Pawła II w przyszły weekend, w dniach od 17 do 19 maja.

W sobotę (1 czerwca) organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży na polach lednickich. Zapisy po Mszach świętych do przyszłej niedzieli.

W dniach od 9 do 13 września parafia katedralna organizuje pięciodniową pielgrzymkę na lubelszczyznę i ziemię zamojsko-lubaczowską. Zwiedzamy m.in.: Kazimierz Dolny, Sandomierz, Zamość, Niepokalanów oraz sanktuaria znajdujące się na tym ternie. Zapisy po Mszach św. do przyszłej niedzieli.

Wspólny różaniec przy relikwiach Jana Pawła II
codziennie o godz. 7.30.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry