W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu.

Nabożeństwo majowe:
– w niedziele o godz. 15.00,
w tygodniu (od poniedziałku do piątku):
– o godz. 17.00 z udziałem dzieci,
– dla dorosłych o godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną.

W poniedziałek (20 maja) na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy do Bazyliki katedralnej dzieci z klas 3 z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 wraz z rodzinami na pierwszą rocznicę Komunii św. Spowiedź święta dla dzieci i ich rodzin od godz. 16.30.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na Mszę św. i nowennę zapraszamy tych wszystkich, którzy zgłosili się na pielgrzymkę po sanktuariach we wrześniu bieżącego roku. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek piętnaście minut przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę (25 maja), o godz. 11.00 w Bazylice katedralnej Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli święceń kapłańskich diakonom naszego Seminarium Duchownego.
Kandydatów do przyjęcia święceń wspierajmy naszą modlitwą.

Wspólny różaniec przy relikwiach Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30.