We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

W Bazylice katedralnej trwają remonty. Wszystkie nabożeństwa odprawiane są w kościele Bożego Ciała.   

Trwa Jarmark Cysterski. Program wydarzeń umieszczony jest na afiszach naszego Miasta i w gablocie przed Katedrą.
Dzieci z klas trzecich (w dniu wczorajszym) pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Piaseckiej rozpoczęły swoje przygotowanie do pełnego uczestnictwa we Mszy św. Wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymkach do Piaseczna składamy serdeczne Bóg zapłać.
Termin uroczystości komunijnej w roku 2020 ogłosimy w niedzielę (22 września) na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy na nią rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Stołu Pańskiego.

We wtorek (17 września) Dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę (1939).

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Tego dnia o godz. 19.00 w wikariatce odbędzie się spotkanie wolontariatu. Swoje zaproszenie kierujemy do młodzieży, która pragnie włączyć się w posługę dla dobra drugiego człowieka.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek o godz. 16.30 spotkanie dla chłopców, którzy pragną pełnić posługę jako ministranci. Zbiórka przy kościółku.
Tego dnia 15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

W piątek i w sobotę (20-21 września) młodzież z naszego wolontariatu pragnie włączyć się w ogólnopolską akcję „Kromka chleba sąsiada”. Zbiórka produktów spożywczych zostanie przeprowadzona w sklepie „Biedronka”. Celem jest przekazanie żywności osobom starszym oraz potrzebującym naszego wsparcia.

W przyszłą niedzielę (22 września) na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy młodzież klas siódmych, która rozpoczyna przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie na którym zostaną wręczone indeksy. Do udziału we Mszy św. zapraszamy również ich rodziców.

Porządek Mszy św. w kaplicy pw. Świętego Józefa:
– od poniedziałku do piątku o godz. 6.45;
– w sobotę o godz. 9.30 Msza św. za chorych oraz ich opiekunów i wolontariuszy prosząc o opiekę Pana Boga na każdy dzień;
– w niedzielę o godz. 9.30.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry