W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych, które cierpią.

We wtorek, 31 grudnia – ostatni dzień 2019 roku.
Chcemy:
– podziękować Panu Bogu za wszelkie dobro otrzymane w mijającym roku,
– przeprosić za nasze słabości,
– prosić o Boże błogosławieństwo na cały nadchodzący rok 2020.
Na zakończenie roku o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej.

W środę (1 stycznia) – pierwszy dzień Nowego Roku 2020 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
We Mszy św. o godz. 10.00 polecać będziemy Panu Bogu zmarłych proboszczów pracujących w Bazylice katedralnej
szczególnie zmarłego przed 18 laty (2002 rok) księdza infułata Tadeusza Borcza.

W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
– pierwszy czwartek miesiąca (2 stycznia).
Msza św. w Bazylice katedralnej o godz. 18.00 za Wyższe Seminarium
Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
– pierwszy piątek miesiąca (3 stycznia).
Spowiedź św. od 16.30 w kościele Bożego Ciała.
Msza św. pierwszopiątkowa o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała.
– pierwsza sobota miesiąca (4 stycznia).
po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. W gablocie oraz na stronie internetowej parafii (www.parafia-pelplin.pl) przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich – kolędy, abyśmy mogli zaplanować już wcześniej spotkanie kolędowe. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczone zostaną w całości na prace remontowe na terenie naszej parafii. W dniach 29 i 30 grudnia kolęda rozpocznie się o godz. 13.00. Pojazdy na wioski prosimy podstawić o godz. 12.30. W nowym roku 2020 odwiedziny duszpasterskie w soboty, niedziele i święta rozpoczynamy o godz. 13.00    w pozostałe dni tygodnia od godz. 15.00.

Porządek Mszy św. w kaplicy pw. Świętego Józefa:
– od poniedziałku do piątku o godz. 6.45;
– w sobotę o godz. 9.30 Msza św. za chorych oraz ich opiekunów i wolontariuszy prosząc o opiekę Pana Boga na każdy dzień;
– w niedzielę o godz. 9.30.