W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się, aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii
oraz ludzie dobrej woli umac­niali pokój i sprawiedliwość na świecie.

Dzisiaj o godz. 10.00 w Bazylice katedralnej Msza św. w 100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski.
Szczegółowy porządek uroczystości podany jest na plakatach na terenie naszego miasta.
O godz. 15.00 zapraszamy do kościoła Bożego Ciała na nabożeństwo przy żłóbku oraz na wspólne śpiewanie kolęd.

Od poniedziałku (27 stycznia) wznawiamy spotkania w świetlicy parafialnej.
   
W środę (29 stycznia) o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (30 stycznia) o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (31 stycznia) 15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę (1 lutego) przypada Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego, Mszę św. o godz. 11.00 będzie sprawował Ksiądz Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj. Podczas tej Eucharystii, w łączności z Biskupem Rzymu, nastąpi odnowienie ślubów osób konsekrowanych, żyjących w Kościele według Rad Ewangelicznych: sióstr zakonnych, zakonników oraz członków instytutów świeckich, którzy przybędą na spotkanie do Bazyliki katedralnej.
Tego dnia w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę (2 lutego) o godz. 12.00 podczas Mszy św. pobłogosławimy gromnice dzieciom, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego.   
   
Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. W gablocie oraz na stronie internetowej parafii (www.parafia-pelplin.pl) przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich – kolędy, abyśmy mogli zaplanować już wcześniej spotkanie kolędowe. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczone zostaną w całości na prace remontowe na terenie naszej parafii. Odwiedziny duszpasterskie w soboty, niedziele i święta rozpoczynamy o godz. 13.00 w pozostałe dni tygodnia od godz. 15.00.
               
Porządek Mszy św. w kaplicy pw. Świętego Józefa:
– od poniedziałku do piątku o godz. 6.45;
– w sobotę o godz. 9.30 Msza św. za chorych oraz ich opiekunów i wolontariuszy prosząc o opiekę Pana Boga na każdy dzień;
– w niedzielę o godz. 9.30.

W domu Pomocy Społecznej w Pelplinie rusza kolejny nabór Wolontariuszy Wolontariatu Opiekuńczego w ramach programu rządowego „Aktywność Społeczna Osób Starszych 2014-2020”. Zapisy trwają do 30 stycznia 2020 roku. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Kontakt przez parafię katedralną.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry