Pragniemy poinformować, że w związku z zarządzeniem władz państwowych i naszego Księdza Biskupa w Mszach Świętych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Wszystkie Msze św. będą odprawiane w kościele Bożego Ciała. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych parafian, w niedzielę zostaną dodatkowo odprawione Msze św. w katedrze: o godz. 10.00 i 12.00.

Transmisje nabożeństw przez Internet. Wejście przez stronę internetową parafii: www.parafiapelplin.pl
Nabożeństwa transmitowane przez Internet:
Niedziela: Msza święta o godz. 10.00 i 12.00
W tygodniu wszystkie Msze święte o godz. 18.00
Środa: nowenna do MB Nieustającej pomocy i różaniec o godz. 17.30
Piątek: Droga Krzyżowa o godz. 18.00

W każdą niedzielę transmisja Mszy św.:
– o godz. 10.00 Msza św. transmitowana z Bazyliki katedralnej przez „Radio Głos”
– o godz. 15.00 z rezydencji Księdza Biskupa Diecezjalnego
– o godz. 17.30 retransmisja nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym przez rozgłośnię „Radia Głos”

Od 25 marca zachęcamy naszych wiernych do przyjęcia duchowej adopcji. Jest to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej z dwudziestu Tajemnic Różańca oraz modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Można także dołączyć dowolnie wybrane praktyki np. częstszą spowiedź i komunię św., adorację Najświętszego Sakramentu czy pomoc osobom potrzebującym.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od 8.00 do 18.00. Zachęcamy do serdecznej modlitwy za chorych i cierpiących z powodu koronawirusa, a tych którzy odeszli do Pana włączamy w serdeczną modlitwę kościoła.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry